English (United Kingdom)Turkish (Turkiye)
çubuktsf logo 2015
GSB Logo 2015

 

Çubuk Açık'ta Ödüller Sahiplerini Buldu
phoca thumb_l_img_1870Ankara'da düzenlenen ilk uluslararası açık turnuva olan "Uluslararası Çubuk Belediyesi Açık Satranç Turnuvası" 13 Eylül 2015 Pazar günü, Yükselen Koleji'nde gerçekleşen görkemli bir ödül töreni ile sona erdi.
 
30 Bin TL ödüllü turnuvanın kapanış töreni; Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Çubuk İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Durmuş Kıran, Çubuk Belediyesi Kültür Sosyal İşleri Müdürü Ahmet Karakuş, Yükselen Koleji Kurucusu Mehmet Yüksel, Nurus Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın Gökyay, Türkiye Satranç Federasyonu Ankara İl Temsilcisi Nilüfer Çınar Çorlulu, Çubuk İlçe Temsilcisi Veysel Kılıçarslan, sporcular ve çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti.
 
Kapanış töreninde hain terör saldırılarında şehit olan asker ve polislerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin ve Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan'ın kapanış konuşmalarının ardından turnuvada derece elde eden sporcular ödüllerine kavuştu.

 
 
1 1
1 2
1 3
Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan'ın açılış konuşmaları
1 4
 Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin'in açılış konuşmaları
1 5 
 A kategorisi 1800-2000 Elo Derecesi En İyi Sporcular, ödülünü
Turnuva Gözlemcisi IA Tayfun Haznedaroğlu'nun elinden aldılar.
1. Sedat Sabri Severcan
2. Fatih Demirbaş
3. Batuhan Özen
 1 6
 A kategorisi En İyi Kadın Sporcu Beril Berfin Şen ödülünü,
Turnuva Başhakemi FA Fatma Yılmaz’ın elinden aldı. 
1 7 
 A kategorisi En İyi Kadın Yerel Sporcular ödüllerini
 Çubuk Belediyesi Kültür Dairesi Müdürü Ahmet Karakuş'un elinden aldılar.

1. Sedat Sabri Severcan

2. Göktan Yılmaz

3. Burak Özalp 

 1 8
 A kategorisi En iyi 50 yaş ve üstü sporcular ödüllerini
Çubuk İlçe Başkanı Baki Demirtaş’ın elinden aldılar.

1.Giorgi Bagaturov

2. Sedat Sabri Severcan

3. Hür Yasin

 1 9
 A kategorisi En İyi Türk Sporcu ödülleri 
Nurus Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın Gökyay ve Eşi Birten Gökyay tarafından takdim edildi.
 
1. GM Kıvanç Haznedaroğlu 2. FM Orkhan Eminov 3. Ahmet Olçum 4. Şiar Yaran 5. Sedat Sabri Severcan 
1 11 
 Uluslararası Çubuk Belediyesi Açık Turnuvası A Kategorisi Üçüncüsü GM Kıvanç Haznedaroğlu,
ödülünü Federasyon Başkanı Tulay'ın elinden aldı.
1 12 
 Uluslararası Çubuk Belediyesi Açık Turnuvası A Kategorisi İkincisi GM Davit Benidze,
ödülünü Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan'ın elinden aldı.
 1 13
 Uluslararası Çubuk Belediyesi Açık Turnuvası A Kategorisi Birincisi Alihan Guseynov,
ö
dülünü Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin'in elinden aldı.
1 14 



A Kategorisi Genel Sıralama
SIRA S.NO SOYADI ADI MAX.RTG. FEDERASYON Puanlar BH.
1 8 GUSEYNOV ALİHAN 2309 UZBEKISTAN 7 46½
2 2 GM BENIDZE DAVIT 2473 GEORGIA 7 45
3 1 GM HAZNEDAROĞLU KIVANÇ 2493 TÜRKİYE 7 44½
4 9 NURI MURAD 2234 AZERBAIJAN 46
5 5 GM BAGATUROV GIORGI 2399 GEORGIA 43
6 6 FM TOLOGONTEGIN SEMETEI 2392 KYRGYZSTAN 42
7 3 IM ANNABERDIEV MEILIS 2439 TURKMENISTAN 40½
8 7 FM EMINOV ORKHAN 2379 TÜRKİYE 6 48
9 13 ZEYNALLI RASHAD 2173 AZERBAIJAN 6 46
10 4 GM SEVDIMALIYEV URFAN 2415 AZERBAIJAN 6 46
SIRA S.NO SOYADI ADI MAX.RTG. İL Puanlar BH.
1 6 KILIÇ CİHAN 1779 SİİRT 8 52
2 12 ÖZER MUSTAFA 1758 OSMANİYE 51½
3 25 KAYAN VELİ 1708 AYDIN 7 50½
4 7 BURABAK MERT BURAK 1772 İSTANBUL 7 50
5 39 TOKSAN HAYATİ 1631 ORDU 7 49½
6 14 SARI EMRE 1756 ANKARA 7 48
7 30 İLHAN HÜSEYİN 1682 KONYA 7 46
8 26 ÖZSAKALLIOĞLU OKAN 1700 BOLU 7 45
9 24 PEKŞEN EMİRHAN 1716 ERZURUM 7 43
10 1 ERDOĞAN YUNUS EMRE 1797 DENİZLİ 49


 
 
Ödül alan sporcuların tüm listesi için  A Kategorisi - B Kategorisi 
 
 
Turkish Chess Federation © 2014